Światek gra dalej, Hurkacz odpadł z turnieju w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2024 16:01
Ze zmiennym szczęściem grali nasi reprezentanci w tenisowym turnieju w Madrycie.
Tenis
TenisFoto: shutterstock

Iga Świątek awansowała do półfinału tenisowego turnieju rangi WTA 1000, rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie. W ćwierćfinale liderka światowego rankingu pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 4:6, 6:0, 6:2, mając kłopoty praktycznie tylko w pierwszym secie.

Niestety Hubertowi Hurkaczowi nie udało się awansować do ćwierćfinału w stolicy Hiszpanii. Polak odpadł w 1/8 finału, przegrywając z Amerykaninem Taylorem Fritzem 6:7 (2-7), 4:6. W drugim secie przy stanie 3:5 Hurkacz obronił trzy piłki meczowe i następnie wygrał gema doprowadzając do stanu 4:5. Przegrał jednak 10. gema tego seta przy serwisie rywala i po meczu trwającym godzinę i 25 minut odpadł z turnieju.

***

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w decydującym o tytule meczu wygrali 3:1 z Wartą Zawiercie.

Na trzy kolejki przed końcem piłkarskich rozgrywek we Francji, Paris Saint-Germain może świętować zdobycie tytułu.

Trzy gole dla Barcelony strzelił Robert Lewandowski w meczu ligowym z Valencią.